Krążniki do przenośników taśmowych

 

Wysoka jakość, a tym samym wynikająca z niej niezawodność krążników przesądza o sprawnej, bezawaryjnej pracy przenośników taśmowych wykorzystywanych w różnorodnych gałęziach przemysłu. Komponenty do zastosowań tego rodzaju powinny zatem charakteryzować się trwałością i precyzją wykonania, w przeciwnym razie może dojść do awarii taśmociągu, a w konsekwencji — do wstrzymania pracy całego przedsiębiorstwa. Z myślą o zakładach przemysłowych przygotowaliśmy zatem ofertę krążników w wielu wariantach, które z pewnością spełnią odmienne oczekiwania Klientów.

Krążnik kierunkowy, gładki, tarczowy i wiele innych

Nasza oferta krążników do przenośników taśmowych obejmuje różne typy komponentów, wśród których każdy Klient znajdzie odpowiednią opcję dla swojej firmy. Proponujemy między innymi krążniki:

Produkty są dostępne w różnorodnych średnicach, a większość z nich oferujemy w wersjach z piastami z tworzywa sztucznego, stalowymi spawanymi lub wtłaczanymi. Krążnik może też zostać wykonany na specjalne zamówienie. Zapraszamy do kontaktu!

Solidne i wytrzymałe krążniki do przenośników taśmowych

Krążniki, czyli rolki do taśmociągów to jedne z najważniejszych elementów budowy przenośników taśmowych. Stosuje się je głównie w branży produkcyjnej oraz przetwórczej. Na halach, gdzie wykorzystywane są maszyny taśmowe, niezbędne będą przenośniki, a co za tym idzie — wałki obrotowe. Krążnik jest komponentem, po którym przesuwają się poszczególne przedmioty. Służy on również do podtrzymywania dolnej i górnej taśmy transportującej, a także umożliwia transport produktów sypkich po przenośniku.

Standardowe komponenty do przenośników: krążnik gładki i nie tylko

W naszym sklepie INTERBELTS znajdziesz krążniki:

  • gładkie — standardowe modele najczęściej wykorzystywane w gastronomii, branży budowlanej, górniczej oraz energetycznej, których zadaniem jest odpowiednie podtrzymanie taśmy i ochrona przed przesuwaniem;
  • kierunkowe — stosuje się je do prawidłowego ukierunkowania taśmy tak, aby umożliwić jej zsuwanie się na zakrętach;
  • tarczowe— stosowane przy taśmach z profilami zabierajacymi, tarcze założone na krążnik służą do podparcia taśmy na powrocie w przerwach pomiędzy profilami;
  • stabilizujące pracę taśmy — jak sama nazwa wskazuje, stabilizują taśmę tak, aby się nie przesuwała i działała płynnie;
  • girlandowe — są to krążniki gładkie, ale połączone w girlandę, tworząc cały zestaw komponentów;
  • pierścieniowe — to szczególnie wytrzymałe krążniki pokryte specjalną gumą amortyzującą ładunek spadający na taśmociąg;
  • HDPE — wysokowydajne, cichobieżne krążniki do przenośników taśmowych wykonane z polietylenu, stosowane np. w sortowniach odpadów czy fabrykach szkła.

Każdy z nich różni się nie tylko średnicą, ale też zastosowaniem, dlatego przez zakupem warto się zastanowić, jaki sprawdzi się najlepiej w Twoim zakładzie produkcyjnym.

Krążnik kierunkowy, stabilizujący czy girlandowy — wybierz ten odpowiedni

Oferujemy bardzo wiele części do przenośników taśmowych, w tym specjalne krążniki odpowiadające za pracę taśmy. W zależności od zapotrzebowania należy dopasować krążnik do rodzaju maszyny, dobrać prawidłowy rodzaj, ale też średnicę. Rolki do taśmociągów są bardzo ważnymi elementami przenośników, ponieważ bez nich całe urządzenie przestałoby działać. W zakładach przetwórczych cała produkcja opiera się na przenośnikach taśmowych, a także krążnikach, które nie tylko umożliwiają bezproblemowe przesuwanie produktów po linii maszyn, ale również zwiększają wydajność pracy. Sprawdź dostępne u nas akcesoria oraz taśmy transportujące i złóż zamówienie online. Zapraszamy!

 

 

krążnik gładkiKrążniki gładkie o średnicach 42,4 mm; 51mm; 60,3mm; 63,5mm; 76,1mm; 88,9mm; 108,9mm; 133mm, 159mm i średnicy wałka 12mm; 15mm; 20mm; 25mm; 30mm; 35mm (piasty z tworzywa sztucznego, piasty stalowe spawane lub wtłaczane). Możliwość wykonania krążnika na specjalne zamówienie.

  

 

 

Krazniki girlandoweKrążniki girlandowe o średnicach 42,4 mm; 51mm; 60,3mm; 63,5mm; 76,1mm; 88,9mm; 108,9mm; 133mm, 159mm i średnicy wałka 12mm; 15mm; 20mm; 25mm; 30mm; 35mm (piasty z tworzywa sztucznego, piasty stalowe spawane lub wtłaczane). Możliwość wykonania krążnika na specjalne zamówienie.

 

 

krążnik kierunkowyKrążniki kierunkowe o średnicach 42,4mm; 51mm; 60,3mm; 63,5mm; 88,9mm;108,9mm; 133mm i średnicy wałka 12mm; 15mm; 20mm; 25mm; 30mm (piasty z tworzywa sztucznego, stalowe spawane lub wtłaczane). Możliwość wykonania krążnika na specjalne zamówienie. (końcówki gwintowane obustronnie lub jednostronnie). 

 

 

Krazniki pierscienioweKrążniki pierścieniowe o średnicach pierścieni gumowych 89mm; 108mm; 133mm; 159mm; 190mm; 215mm i średnicy wałka 12mm; 15mm; 20mm; 25mm; 30mm; 35mm (piasty stalowe spawane lub wtłaczane). Możliwość wykonania krążnika na specjalne zamówienie.

 

 

 

Krazniki tarczoweKrążniki tarczowe o średnicach pierścieni gumowych 89mm; 108mm; 133mm; 159mm; 190mm; 215mm i średnicy wałka 12mm; 15mm; 20mm; 25mm; 30 mm; 35 mm z przyspawanymi pierścieniami stalowymi i tulejami dystansowymi. (piasty z tworzywa sztucznego, stalowe spawane lub wtłaczane). Możliwość wykonania krążnika na specjalne zamówienie.

 

 

krążniki do przenośników taśmowychBębny napędowe, napinające i napinająco-zwrotne o średnicach 159mm; 193mm; 219mm; 250mm; 273mm; 320mm; 400mm. Możliwość gumowania bębnów okładzinami gładkimi, jodełka, karo, kratowa . Oprawy łożyskowe wewnętrzne spawane oraz zewnętrzne żeliwne. Możliwość wykonania bębna na specjalne zamówienie według załączonego rysunku i ustaleń technicznych.

 

 

 

Krazniki stabilizujaceKrążniki stabilizujące pracę taśmy , pojedyncze, podwójne oraz do pracy w niecce

 

 

 

  

KRAZNIKI HDPE 5Krążniki HDPE o średnicach 89mm, 108mm, 133mm, cichobieżne, przystosowane do pracy w wilgoci, kurzu, odporne na kwas i zasady

 

 

 

Brunone podnosnik do kraznikow miniaturka Bardzo lekki podnośnik do wymiany krążników