Monitorowanie stanu linek online
 
 
Monitorowanie stanu przenośnika taśmowego on-line

Bez kontaktu z taśmą

Wysoka rozdzielczość

Wykrywanie katastrofalnych zdarzeń (DED)

Zaprogramowane parkowanie pasa (PP)

Monitorowanie przenośnika taśmowego on-line
Kompatybilny ze wszystkimi rodzajami taśm z kordem stalowym.
Nasz cel Wynik
Aby stworzyć system skanowania w wysokiej rozdzielczości XXI wieku z dodatkowymi przydatnymi funkcjami. Skaner taśmowy BSMF to bezkontaktowy system monitorowania stanu o wysokiej rozdzielczości z najnowocześniejszym oprogramowaniem do analizy oraz funkcjami DED i PP (patrz poniżej).
 BSMF 1  BSMF 2  BSMF 3 BSMF 4 

 

 Jak to działa

    Belt Scanner Works   

 Skaner taśmowy BSMF selektywnie magnetyzuje osnowę taśmy, gdy przechodzi ona przez miejsce skanowania. Każda nieciągłość w przewodzie, nawet tylko włókna linki, powoduje powstanie zewnętrznego pola magnetycznego (wyciek strumienia magnetycznego).

 To pole magnetyczne jest następnie wykrywane przez przetwornik, gdy przechodzi przez niego taśma.

 Przetwornik zawiera wiele urządzeń podnoszących rozmieszczonych na taśmie.

 Sygnał wyjściowy z przetwornika jest przetwarzany i przechowywany wewnętrznie. Wrażliwość na uszkodzenia jest lepsza niż jeden przewód.

 Ciąg impulsów tacho pochodzi z urządzenia tachometrycznego, którego dane są przechowywane w oddzielnym kanale, dostarczając informacji o położeniu wzdłużnym.

 Praktyczna rozdzielczość poprzeczna jest funkcją rozstawu linek, liczby podniesień na metr szerokości taśmy i odległości roboczej od linek. Aby uzyskać dobrą rozdzielczość poprzeczną, konieczne jest, aby urządzenia podnoszące znajdowały się jak najbliżej stalowych linek.

 

Belt Scanner DED 
Wykrywanie katastrofalnych zdarzeń(Disastrous Event Detection-DED)

Liczba uszkodzonych linek na dowolnym przekroju taśmy jest monitorowana 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i odnosi się do zdefiniowanego przez użytkownika progu.

Jeśli ten próg zostanie naruszony, do MEE dostarczane jest polecenie, a PRZEKAŹNIK HALT jest zasilany. PRZEKAŹNIK HALT może być podłączony na stałe do środowiska SCADA obiektu za pomocą dedykowanego kabla sterującego i może być używany do zatrzymywania przenośnika lub ostrzegania personelu operacyjnego.

 

Zaprogramowane parkowanie (PP)
Belt Scanner PP iphone

Korzystając z tej funkcji w połączeniu z „mapą taśmy”, która zawiera listę lokalizacji połączeń i zdarzeń w taśmie bez końca, możliwe jest automatyczne zatrzymanie przenośnika, przy czym „interesująca lokalizacja” jest zaparkowana w obszarze konserwacji.

 

Można to osiągnąć za pomocą laptopa lub komputera PC z oprogramowaniem Belt Guard Boss i jest on podłączony do urządzenia za pośrednictwem sieci lokalnej lub komórkowej usługi szerokopasmowej. Można to również osiągnąć z obszaru konserwacji za pomocą Citrix na telefonie komórkowym, tablecie lub podobnym urządzeniu z uruchomioną odpowiednią aplikacją.
Wymagany jest dostęp do Internetu.

 

Belt Scanner
Przetwornik o wysokiej rozdzielczości

Urządzenie wykrywające skaner taśmowy BSMF o wysokiej rozdzielczości składa się z przetwornika ze stali nierdzewnej wykonanego tak, aby przekraczał szerokość docelowej taśmy przenośnika. Pozwala to na wędrówkę pasa na boki.

 

Przetwornik jest w stanie wykryć;
  1. Pęknięte przewody
  2. Zardzewiałe / skorodowane przewody
  3. Zagięte przewody (płaszczyzna pionowa)
  4. Zmęczone kordy (jeśli kordy mają nieciągłość we włóknach odpowiadającą odkształceniu plastycznemu i uszkodzeniu ciągliwemu)
  5. Brakujące przewody i
  6. Anomalie splotów przy użyciu porównania sygnatur magnetycznych

 

Komunikacja
Belt Scanner Communications mee

Główna szafa elektryczna (MEE) łączy system ze SCADA i siecią lokalną (opcjonalnie). Jest także hubem dla innych systemów Belt Guard.

 

Pomoc techniczna jest świadczona przez Internet za pośrednictwem sieci LAN Witryny (VPN lub ograniczony dostęp do sieci) lub za pośrednictwem dedykowanego mobilnego modemu szerokopasmowego. Umożliwia to zdalny dostęp do urządzenia w celu konfiguracji i pobrania dziennika. Aktualizacje oprogramowania można instalować zdalnie, jeśli są dostępne.

 

Połączenie z systemami SCADA jest wymagane tylko w przypadku funkcji Wykrywanie zdarzeń katastroficznych i Zaprogramowane parkowanie. Dane o stanie pasa są pobierane przez dedykowany port Ethernet.

 

Belt Scanner Installation

Instalacja

 

Instalacja może być przeprowadzona przez personel obiektu pod nadzorem specjalisty ds. produktu

 

Każdy system BSMF skanera taśmowego składa się głównie z:
a) przetwornika i obrotomierza;
b) Główna szafa elektryczna (MEE);
c) Obudowa zakończeniowa i elastyczny przewód stalowy;
d) 2 x głowice do kondycjonowania pasów.

 

Konserwacja

 

Belt Scanner Maintenance

Sprzęt Belt Scanner BSMF wymaga bardzo niewielkiej konserwacji poza ogólnymi czynnościami porządkowymi, zapewniając, że system jest stosunkowo wolny od gromadzenia się produktu itp.

 

Należy regularnie przeprowadzać kontrolę wzrokową, aby potwierdzić, że wszystkie mocowania są bezpieczne, i zaleca się regularne spłukiwanie lekkim wężem.

 

Przetwornik należy regularnie sprawdzać. Nagromadzenie się produktu na przetworniku pogorszy jakość danych.

 

 Belt Scanner Software black long

Oprogramowanie

 

Skaner taśmowy BSMF jest urządzeniem opartym na oprogramowaniu.
Cała konfiguracja i obsługa urządzenia odbywa się w oprogramowaniu Belt Guard Boss – Client, które jest dostarczane z urządzeniem.

 

Dostęp do Belt Guard Boss jest możliwy za pośrednictwem komputera w tej samej sieci co skaner lub za pośrednictwem szeregu platform korzystających z rozwiązania opartego na Citrix. Wymagany jest dostęp do Internetu oraz wystarczające uprawnienia do zainstalowania aplikacji Citrix Receiver na odpowiedniej platformie.

 

Opcjonalne „oparte na subskrypcji” oprogramowanie Belt Analysis jest dostępne z wielu platform (za pośrednictwem Citrix), w tym; Komputery PC, Mac, komputery z systemem Linux, telefony z Androidem, iPhone'y/iPady, Blackberry i Windows Phone/tablety Surface.

 

„Analiza taśmy” służy do mapowania taśmy przenośnika, oceny poziomu uszkodzeń i określenia zmian w czasie. Analizę i generowanie raportów można przeprowadzić we własnym zakresie lub zlecić firmie Interbelts za miesięczną opłatą.

 

POBIERZ PRZYKŁADOWY RAPORT

 

 Specyfikacja techniczna

 

 Aplikacja   Belt Scanner Tech Specs
 Typ taśmy  z linkami stalowymi
 Szerokość taśmy  bez limitu
 Transduktor
 Budowa  Stal nierdzewna
 Rozmiar [mm]  80 x 80 x L (szerokość konstrukcji przenośnika) 
 Waga netto  8,75 kg / metr długości*
 Głowica kondycjonująca (każda)
 Budowa  Stal nierdzewna
 Rozmiar (mm)  39,0 (wys.) x 39,0 (szer.) x (dł.)*
 Waga netto  9 kg / metr długości*
 Główna szafka elektryczna
 Budowa  Stal nierdzewna klasy 304 IP66 (NEMA4)
 Rozmiar [mm]  400 x 400 x 250 (bez osłon pogodowych)
 Elektronika
 Zasilacz  110/220 V AC 60/50 Hz lub 24 V DC
 Moc  ~10 W
 Komunikacja  Kabel sterowniczy TCP/IP Ethernet i PLC
 Wyjście DED/PP  Przekaźnik, forma C – 5 A 240 VAC Wartość znamionowa styku
 Temperatura robocza  -13 ~ 158 ° F (-25 ~ 70 ° C), 5 do 95% wilgotności względnej
 Temperatura przechowywania  -40 ~ 176 ° F (-40 ~ 80 ° C), 5 do 95% wilgotności względnej
 *Różni się w zależności od systemu.