Wykrywanie rozdar tamy tkaninowej

 

 

BG5k Wykrywacz rozdarć taśmy tekstylnej
Bez kontaktu z taśmą
Dodolna prędkość i dowolny produkt na taśmie
 
Dowolna szerokość i długość taśmy
Śledzi przesuwanie się taśmy

Wykrywanie zerwania taśmy przenośnika tkaninowego

Kompatybilny ze wszystkimi rodzajami taśm;

Taśmy tkaninowe i z linkami stalowymi

Ultradźwiękowy wykrywacz rozdarć BG5k to niedrogie, bezdotykowe rozwiązanie do wykrywania rozdarć za pomocą zmiany szerokości taśmy zbiegającej się z rozdarciem. Urządzenie nie jest zależne od producenta pasa i nie wymaga wbudowanych pętli ani anten zainstalowanych w pasie. Detektor rozerwania jest przeznaczony do instalacji po każdym punkcie obciążenia i może być podłączony do sieci zakładowej poprzez wyjścia 4-20mA i/lub przez TCP/IP.

 

BG5k 1 BG5k 2 BG5k 3 BG5k 4

Zasada działania

Beznazwy 1 

Belt Guard 5k zapewnia bezkontaktową metodę wykrywania Belt Guard 5k zapewnia bezkontaktową metodę wykrywania wzdłużnego rozdarcia taśmy przenośnika poprzez monitorowanie szerokości taśmy, wykrywanie zmiany tej szerokości i uruchamianie przekaźnika, gdy nastąpi określona zmiana szerokości taśmy.

Przekaźnik jest następnie używany do zatrzymania taśmy poprzez  wysłanie sygnału do sterownika PLC i wyłączenie przenośnika.

Strategiczne rozmieszczenie wielu z tych urządzeń może ograniczyć długość rozdarcia do akceptowalnych długości.

Bezkontaktowe monitorowanie szerokości taśmy realizowane jest poprzez zastosowanie dwóch sond ultradźwiękowych, które stale monitorują krawędzie taśmy.

Kiedy dochodzi do wzdłużnego rozdarcia taśmy, rozdarte odcinki taśmy zwykle oddalają się od siebie, ponieważ produkt na taśmie rozpycha sekcje lub rozdarte sekcje zakładają się jedna na drugą i opadają w kierunku dna niecki, ze względu na kąt i siły centrujące rolek podporowych.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych dwóch warunków W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych dwóch warunków szerokość taśmy przenośnika ulegnie zmianie i zostanie wygenerowany sygnał zerwania taśmy, który steruje PRZEKAŹNIKIEM ZATRZYMANIA.

 

BG5K Tracking 
Śledzenie pasa / Wędrówka na boki

Dodatkową potężną funkcją BG5k jest możliwość pomiaru śledzenia pasa lub wędrówki na boki. Śledzenie bocznego ruchu taśmy na jej konstrukcji ma kluczowe znaczenie tam, gdzie problemem jest rozsypywanie produktu. Jeśli tendencja do przesuwania się taśmy zostanie wcześnie wykryta, można podjąć działania zaradcze, aby uniknąć rozsypywania produktu.

BG5k może wykrywać ruchy poprzeczne poniżej milimetra i może generować alarmy po osiągnięciu określonych progów, umożliwiając placówkom zmianę parametrów operacyjnych w czasie rzeczywistym w celu zminimalizowania efektu błądzenia taśmy.

 

Sondy / Czujniki
BG5K Probes

Sondy muszą być umieszczone po przeciwnych stronach taśmy i wyregulowane tak, aby wykorzystywać krawędzie taśmy jako cele. Odległość od sondy do krawędzi taśmy jest podstawową wartością  i zaleca się, aby wynosiła ona ~200 mm, jeśli uważa się ją za bezpieczną odległość roboczą dla docelowego przenośnika.

Każda sonda jest wyposażona w płytkę deflektora produktu, która pomaga zminimalizować uszkodzenia spowodowane rozsypaniem produktu.

 

BG5k MEE

 Komunikacja

Główna szafa elektryczna (MEE) łączy system ze SCADA i siecią lokalną (opcjonalnie).

Pomoc techniczna jest świadczona za pośrednictwem Internetu przez sieć LAN Witryny (VPN lub ograniczony dostęp do sieci) lub za pośrednictwem dedykowanego mobilnego modemu szerokopasmowego. Pozwala to na zdalne monitorowanie urządzenia i wdrażanie aktualizacji oprogramowania, gdy są dostępne.

Dostępne są również wyjścia 4-20 mA, dostarczające informacji o położeniu poprzecznym taśmy w czasie rzeczywistym.

 

Instalacja
BG5k Installation

Urządzenie jest proste w instalacji i uruchomieniu, a instalacja jest zwykle wykonywana przez personel obiektu.

Większość, ale nie wszystkie rozdarcia taśmy rozpoczynają się w punkcie obciążenia, w którym materiał jest przenoszony na docelowy przenośnik. Oznacza to, że przednia część urządzenia (sondy) musi być zamontowana na każdym przenośniku za ostatnim punktem załadunku, gdzie istnieje wiele miejsc przenoszenia produktów.

 

BG5k MEE Installation
Konserwacja

Sprzęt BG5k wymaga bardzo niewielkiej konserwacji, dzięki zapewnieniu, że system jest wolny od gromadzenia się produktu itp.

Czujniki samooczyszczają się, jeśli pozostają włączone, ale należy regularnie przeprowadzać kontrolę wzrokową, aby potwierdzić, że gromadzenie się produktu nie będzie stanowić problemu. Do czyszczenia powierzchni sondy można użyć wacika nasączonego alkoholem.

Funkcja Blocked Probe  ostrzega o zabrudzeniu lub zablokowaniu sond za pośrednictwem wyjścia System Healthy.


 

Specyfikacja techniczna

 

Aplikacja
              BG5K Tech Specs
Typ paska Taśma tkaninowa, Taśma z linkami
Szerokość paska Bez limitu
Główna szafa elektryczna (MEE)
Budowa Stal nierdzewna klasy 304 IP66
Rozmiar (mm) 370 x 230 x 370 (bez osłon pogodowych) 
Elektronika
Zasilacz 110/220 V AC 60/50 Hz lub 24 V DC
Moc ~5W
Komunikacja Kabel sterowniczy TCP/IP Ethernet i PLC
Temperatura robocza -13 ~ 158 ° F (-25 ~ 70 ° C), 5 do 95% wilgotności względnej
Temperatura przechowywania -40 ~ 176 ° F (-40 ~ 80 ° C), 5 do 95% wilgotności względnej